פרופ' עדה אהרוני תקבל את אות יקירת אגודת הסופרים במעמד צביקה ניר, יו"ר אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל

הערב, 5.11.2017 תקבל פרופ' עדה אהרוני תקבל את אות יקירת אגודת הסופרים במעמד צביקה ניר, יו"ר אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל ובנוכחות חברי הנהלת האגודה.

פרופ' עדה אהרוני, היא בעלת שם עולמי כסופרת, משוררת, וסוציולוגית. היא הוציאה לאור 33 ספרים שתורגמו לשפות רבות וזיכו אותה בפרסים בישראל ובחו"ל. היא חוקרת  יהדות מצריים ופרסמה רומנים היסטוריים על "יציאת מצרים השנייה."  הפיקה סרט  באותו הנושא: "רימון הסולחה והכבוד", שקבל שבחים רבים (YOU TUBE). היא המייסדת והנשיאה העולמית של "איפלק – הפורום הבינלאומי לספרות ותרבות השלום". הוענק לה אות שמעון פרס, ויקירת חיפה. (ראו ביו בויקיפדיה).

פרופסור  עדה אהרוני נולדה בקהיר, מצרים, ועלתה ארצה בשנת 1950. היא סופרת, משוררת, וסוציולוגית. היא הרצתה באוניברסיטת חיפה כמרצה לספרות אנגלית, וכן הרצתה בתחום "פתרון סכסוכים" בטכניון בחיפה.

היא בוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים,  BAבספרות וסוציולוגיה, .M.Phil, באוניברסיטת לונדון, בספרות אנגלית ו PH.D. מהאוניברסיטה העברית בירושלים, על יצירות הסופר היהודי- אמריקאי חתן פרס נובל לספרות – סול בלו. היא קבלה את הפרופסורה שלה, בספרות אנגלית, מאוניברסיטת פנסילבניה.

סופרת, משוררת וחוקרת בעלת שם עולמי בספרות, ובחקר יהדות מצרים.  אהרוני פרסמה 33 ספרים: בין הרומנים ההיסטוריים שלה אשר קבלו תהודה עולמית: יציאת מצרים השנייה", "זכרונות מאלכסנדריה", "מהנילוס לירדן", "קירוב לבבות: רומן על יהודי מצרים", ועידן הזהב של יהודי מצרים – עקירה ותקומה בישראל." בין ספריה לשירה: "פרח נדיר", "ביער הכרמל שלי", "שבוע ירוק", "בחיק כפות ידיך", "מהפירמידות לכרמל" "הרימון", "זר תבואה", ו"אופק התקווה."

אהרוני היא המייסדת והנשיאה העולמית  של עמותת  איפלק – הפורום הישראלי והבינלאומי לספרות ותרבות השלום-   IFLAC: INTERNATIONAL FORUM FOR LITERATURE AND CULTURE OF PEACE.

עדה אהרוני היא גם מפיקת סרטים, סרטה האחרון: "רימון הסולחה והכבוד," זכה לשבחים רבים, הוקרן בסינמטק חיפה וסינמטק תל אביב, והומלץ עליו בחוזר מנכ"ל של משרד החינוך 2017, לצפייה ולימוד בכל בתי הספר היהודים והערביים בארץ.

ספריה, מחקריה ושיריה תורגמו לשפות רבות וזיכו אותה בפרסים רבים בישראל ובעולם.

בין פרסיה האחרונים:

*  "אות הנשיא שמעון פרס" על יצירותיה ומאמציה לקידום ספרות ותרבות של שלום, 2012

*  פרס התיעוד  הספרותי,   בפריז, Témoignage, 2015, על הספר "האישה בלבן" בצרפתית.

*  אות "יקירת חיפה", 2015

*  אות בסטסלר באמזון על ספרי – הרומן ההיסטורי: "מהנילוס לירדן" בתרגומי לאנגלית –

FROM THE NILE TO THE JORDAN, 2017

* שיריה של עדה אהרוני הולחנו ופורסמו בשלושה אלבומים שזכו לשבחים רבים בארץ ובחו"ל.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s